آیا بانک ها هم ورشکست می شوند؟

اگر تاجر دادخواست اعسار تقدیم نمایددادگاه باید قرار عدم استماع صادرکند یا رد دعوی ؟
۱۳۹۸-۰۷-۰۲
بانک ها در جهت دریافت مطالبات خود تکلیفی به ابلاغ اخطاریه به ضامن جدای از مدیون اصلی ندارد
۱۳۹۸-۰۷-۰۲

آیا بانک ها هم ورشکست می شوند؟

بله بانک ها هم به مانند اشخاص حقیقی هم مشمول ورشکستگی قرار می گیرند که ترتیب انحلال و ورشکستگی بانک ها درقوانین و مقررات تاسیس و نحوه فعالیت بانک ها بیان شده است .

در ماده ۳۹آن قانون مقرر شده است در موارد زیر ممکن است  بنا بر پیشنهادرئیس  کل بانک مرکزی و تایید شورای پول و اعتبار و تصویب هیاتی مرکب از نخست وزیر و وزیر امور اقتصادی  ووزیر دادگستری اداره امور بانک  به عهده بانک مرکزی واگذار شود یا ترتیب دیگری برای اداره بانک داده شود یا اجازه تاسیس بانک لغوشود.

الف )درصورتی که مقا م صلاحیتدار بانک تقاضا نماید.

ب)درصورتی که بانک در مدت یکسال از تاریخ ابلاغ اجازه تاسیس عملیات خود را شروع نکند.

ج)درصورتی که بانکی بدون عذر موجه فعالیت خود را برای مدتی متجاوز از یک هفته قطع کندد.

د)درصورتی که بانکی برخلاف این قانون و آیین نامه های متکی برآن و دستورات بانک مرکزی که به موجب این قانون یا آیین نامه های متکی برآن صادر می شود و با برخلاف اساسنامه مصوب خود عمل نماید.

ه)درصورتی که قدرت پرداخت بانکی به خطر افتد یا سلب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 5 =

*

مشاوره حقوقی
آدرس